Krstović gol i asistencija, Gavrić poništen gol i asistencija - na kraju ''petarda''!

nedelja 09.10.2022.
23:47

Bivše Zvezdine nade pružile zapaženu partiju.

© Pedja Milosavljevic / STARSPORT

U Slovačkoj se igraju utakmice 13. kola nacionalnog šampionata, a našu pažnju privukla je ubedljiva pobeda Dunajske Strede koja je na svom terenu savladala Žilinu rezultatom 5:2.

U startnoj postavi pobedničke ekipe zaigrala su dvojica bivših Zvezdinih igrača, Nikola Krstović i Željko Gavrić koji su ostavili zapažen utisak.

Povela je Žilina golom Kapralika u 17. minutu. Na izjednačujući gol domaćih čekalo se do 35. minuta, kada je Nebila pogodio za 1:0, samo tri minuta pošto je ušao u igru. Već u 38. minutu bilo je 2:1 za Dunajsku Stredu, kada je Veselovski pogodio na asistenciju Krstovića.

Početkom drugog poluvremena Željko Gavrić je zatresao mrežu gostiju, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Samo dva minuta kasnije Jambor je doneo izjednačenje Žilini - 2:2.

Međutim, ostatak meča u potpunosti je pripao Dunajskoj Stredi. Nikola Krstović je u 58. minutu vratio prednost domaćima, a do kraja meča je dva gola postigao Santo. U 75. minutu Gavrić mu je asistirao za konačnih 5:2.

Dunajska Streda je sada treća na tabeli sa 22 boda, a Žilina šesta sa tri boda manje.