Kubo kao Ljubinko Drulović, neozbiljni Grizman i bod koji ne paše ni Sosijedadu, ni Atletiku...

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 04.01.2026.
22:57
Izvor: Sportske.net

Remi u Baskiji.

EPA/Juan Herrero
EPA/Juan Herrero

Povezane vesti


Fudbaleri Real Sosijedada remizirali su u San Sebastijanu sa ekipom Atletiko Madrida rezultatom 1:1 u meču 18. kola španske Primere.

“Jorgandžije” su početak nove godine obeležili prekidom pobedničkog niza koji je pre ovog trajao četiri mečeva u svim takmičenjima, a zbog svega što se dešavalo u Baskiji imaće za čim da žali.

Atletiko je zapretio već na početku meča, udarac Alvaresa završio je pored gola, nakon čega je usledilo zatišje pred buru.

Sosijedad je u poslednjim trenucima prvog poluvremena stigao do pogotka kada je svoju mrežu zatresao Serlot, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda u toku akcije.

Norveški napadač je početkom drugog poluvremena zatresao i protivničku mrežu, ovoga puta nije bilo potrebe za reakcijom iz VAR sobe jer je Serlot lepo reagovao na odličan centaršut Simeonea sa desne strane i glavom matirao Remira u 50. minutu.

Radost kluba iz prestonice trajala svega pet minuta, koliko je bilo potrebno Kubu da dodavanjem spoljnim delom stopala, u stilu legendarnog Ljubinka Drulovića, proigra Gonsala Gedeša koji je loptu zakucao iznad Oblaka i u mrežu Atletika.

Kako to obično i biva ove sezone, u nastavku meča ušao je i Grizman koji je propustio veliku šansu da svom timu donese novo vođstvo, Francuz je izašao sam pred Remira i pokušao da ga “bocne”, ali je iskusni čuvar mreže Sosijedada pročitao njegovu nameru i zaustavio udarac.

Obe ekipe su do kraja meča činile sve da stignu do pobedonosnog pogotka, ali njega nije bilo uprkos velikoj šansi Solera u poslednjim momentima meča, pa su na kraju Sosijedad i Atletiko podelili po bod.

Tim Pelegrina Mataraca zauzima 15. poziciju u Primeri sa 18 bodova, dok je Atletiko četvrti sa 38.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke