Kup Azije - Veliki bod Palestinaca, favoriti sigurni!

21:14

Bilo je zanimljivo danas.

twitter
twitter

Fudbaleri Australije savladali su Siriju sa 1:0 u meču drugog kola grupe B Kupa Azije.

"Kenguri" su opravdali ulogu favorita i do tri boda stigli golom Džeksona Irvajna na isteku časa igre, nakon što se vezista sjajno snašao u kaznenom prostoru Sirijaca.

U drugom meču iste grupe Uzbekistan je bio ubedljiv i sa 3:0 slavio protiv Indije koju sa klupe predvodi Hrvat Igor Štimac.

Golove za Uzbekistance postigli su  Abosbek Fazulajev, Igor Segejev i Šerzod Nasrulajev, sve u prvom poluvremenu.

Do velikog boda stigla je ratom pogođena Palestina. Palestinci su remizirali protiv Ujednjinih Arpaskih Emirata, bilo je 1:1 u meču grupe C.

Emirati su poveli u 23. minutu pogotkom Sultana Adila, ali su 14 minuta kasnije ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona Kalife Al Hamadija.

Palestina je imala šansu da samo dva minuta kasnije izjednači, ali je penal promašio Tamer Sejem. Ipak, uspeli su Palestinci da stignu do boda autogolom Badera Nasera  posle pet minuta igre u drugom delu.