Kup Francuske - Bez iznenađenja, Lil i Lans sigurni, Nant prošao na penale

nedelja 22.01.2023.
23:47

Favoriti večeras opravdali očekivanja.

sportske.net

Ovog vikenda u Francuskoj je odigrana većina utakmica 1/16 finala nacionalnog kupa, a iznenađenja su izostala.

Najviše pažnje privukao je duel Bresta i Lansa koji je pripao gostima rezultatom 3:1.

Lans igra sjajno ove sezone, a to je potvrdio i večerašnjim nastupom.

Said je već u petom minutu doveo goste u vođstvo, izjednačio je Slimani četrnaest minuta kasnije, a pobedu Lansu doneli su Medina u 30. i Tomason u 37. minutu meča za konačnih 3:1.

Najviše uzbuđenja doneo je duel Taona i Nanta, a ''kanarinci'' su prošli u osminu finala tek boljim izvođenjem penala, pošto je regularni tok meča završen rezultatom 0:0.

Okser je bio najubedljiviji, slavio je sa 4:0 u gostima protiv Niora, a Lil je na svom terenu savladao Pau sa 2:0 autogolom Kuasija u 37. i Gomeša u 79. minutu susreta.

Plasman u osminu finala osigurali su i Vijerzon i Anesi koji su takođe posle penal-serija savladali svoje nižerazredne rivale.