Kup Francuske - PSŽ ispao na penale, heroj je golman Parižana na pozajmici u Nici!

ponedeljak 31.01.2022.
23:24

Veliki podvig.

Twitter/@PSG_espanol

Fudbaleri Pari Sen Žermena eliminisani su iz osmine finala Kupa Francuske pošto je večeras na "Parku prinčeva" slavila Nica posle penala rezultatom 6:5!

Aprolutni heroj je bio golman Nice Marcin Bulka, inače član Pari Sen Žermena koji se nalazi na pozajmici. On je odbranio penale Paredesu i Ćaviju Simonsu i doneo Nici veliku pobedu.

Maurisio Poketino je izveo snažan sastav, napad su predvodili Mesi, Ikardi i Draksler, u drugom poluvremenu je ušao i Mbape, ali domaći tim je opet bio neuverljiv.

PSŽ ponovo nije bio na svom nivou, iako je dominirao, domaći tim je stvarao malo pravih prilika.

Za PSŽ su šanse imali Marko Verati, potom Mesi, ali je i Nica uzvratila u nekoliko navrata, a najopasniji je bio Džastin Klajvert, koga je u 48. zaustavio Donaruma.

Verati je sredinom drugog poluvremena imao drugu dobru priliku, ali je izblokiran.

Malo je falilo da ponovo Klajvert donese čudo, u 85. minutu je izblokiran iz odlične pozicije sa desetak metara.

U nadoknadi vremena Mbape je imao najveću šansu, nakon kornera, ostao je sam na drugoj stativi, ali je bio za malo neprecizan.