Kup Italije - Bolonja, Benevento i Sampdorija u osmini finala, idu na najjače rivale

utorak 04.12.2018.
23:40

Večeras su tri ekipe obezbedile prolaz među 16 najboljih u italijanskom kupu.

lechia.pl
lechia.pl

Sampdorija je uspela da savlada SPAL sa 2:1, iako je gubila sa 1:0. Flokari je doveo goste u prednost u 34. minutu, da bi Defrel izjednačio u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Konačnih 2:1 i prolazak Sampdoriji u naredni krug, odnosno osminu finala, donosi Kovnački u 82. minutu utakmice. Sampdorija će u narednom krugu igrati protiv Milana.

Za goste je danas branio Vanja Milinković-Savić.

Bolonja je savladala Krotone sa 3:0, Orsolini je bio dvostruki strelac, a pored njega gol je pogodio i Falćineli. Bolonja će imati najteži zadatak u narednom krugu, igraju protiv Juventusa.

Pobedu i plasman u osminu finala beleži i Benevento, oni su savladali Ćitadelu sa 1:0, jedini strelac je bio Bandineli u 77. minutu utakmice.

Benevento će u narednom krugu igrati sa Interom.