Kup Italije - Drugoligaš namučio Đenovu, ali je Gudmundson zakazao okršaj sa Laciom!

sreda 01.11.2023.
17:40

Ređana prikazala dobru igru protiv člana Serije A.

Genoa CFC
Genoa CFC

Fudbaleri Đenove plasirali su se danas u osminu finala Kupa Italije pošto su na domaćem terenu savladali ekipu Ređane sa 2:1.

Član Serije B prikazao se u odličnom svetlu protiv izabranika Alberta Đilardina, te prvi i stigli do gola u 37. minutu kada je Varela Đamanka iskoristio dodavanje Nardija i preciznim udarcem savladao Lealija.

Đilardino je izmenama pokušao i uspeo da razmrda ekipu, pa je Đenova izjednačila u 53. minutu golom Ridgesijana Hapsa.

Nakon 90 minuta nije bilo promene rezultata, pa je meč nastavljen produžecima u kojima je tim iz Serije A uspeo da eliminiše Ređanu.

Igrao se 99. minut kada je Malinovski mudro proigrao Alberta Gudmundsona kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Satalija.

Đenova će u osmini finala Kupa Italije igrati protiv ekipe Lacija.