Kup Italije - Hrabri Empoli pao u Napulju, Gatuzo ide dalje!

19:37
Izvor:

Empoli nije mogao i treći put da izjednači na "San Paolo" stadionu.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Sjajni golovi u Napulju, Gatuzo i momci savladali Empoli (3:2) za prolazak u 1/4 finale kupa Italije.

Gatuzov tim je imao inicijativu tokom prvog dela igre.

Već u sedmom minutu sjajan pokušaj Lozana, šut Meksikanca ipak brani Furlan. Ipak u 18. minutu sjajni golman nije imao mnogo šta za uraditi - sjajna asistencija za Lozana, Di Lorenco iz teške pozicije glavom donosi prednost Napoliju.

Tek četiri minuta kasnije moglo je da bude 2:0, Furlan sjajno brani šut Lobotke. Empoli se potom okuražio, Matos beleži dobru šansu a Bajrami u 34. minutu izjednačuje na 1:1. Švajcarac koristi ne tako ozbiljnu defanzivu Di Lorenca.

Napolitanci su ekspresno odgovorili, prava bomba Lozana vraća prednost od jednog gola - 2:1 u 38. minutu.

Gatuzov tim je nastavio sa visokim tempom i tokom drugog dela igre, domaći su hteli što pre da osiguraju pobedu. Ređale su se šanse Elmasa, Petanje, Politana u dva navrata, ali bez uspeha. A onda šok, Bajrami ponovo sjajno pogađa ovog puta na asistenciju Terzića - 2:2 u 68. minutu.

Napolitanci ponovo napadaju, Insinje je imao dve dobre prilike, a onda i Ruiz čiji šut brani Furlan. Ipak golman Empolija ponovo vadi loptu iz mreže, Petanja postavlja rezultat na 3:2 u 77. minutu

Gosti ovog puta nisu uspeli da odgovore, Napoli prolazi u četvrtfinale kupa gde čeka boljeg iz duela Roma - Specija.