Kup Italije - Juve lako protiv drugoligaša, imamo derbi Italije u polufinalu!

sreda 27.01.2021.
22:41

Juve završio posao već u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Pirlova ekipa i bez Ronalda lako izašla na kraj sa SPAL-om za prolazak u 1/2 finale (4:0).

"Bjankoneri" su odmah uspostavili kontrolu nad mečom.

Morata je bio najagilniji, ipak šut Španca zaustavlja golman Beriša. Par minuta posle toga Rabio pada u 16 metara, sudija prvo ne pokazuje na belu tačku već nastavlja igru. VAR je uskočio, posle kraće pauze penal za Juve koji Morata pretvara u vođstvo od 16. minuta

Kuluševski je bio odličan na ovom meču, Beriša brani njegov šut, ali je Šveđanin ubrzo nanizao odbranu gostiju i sjajno uposli Frabotu koji postiže prelep gol za 2:0 u 33. minutu

Gosti su imali pokušaj preko Flokarija, posle faula nad Dembom su tražili i penal, ali isti nisu dobili.

U nastavku "bjankoneri" bolji, Beriša brani još jedan šut Kuluševskog u nastavku. Šveđanin ipak dolazi do zasluženog gola, Kijeza krade loptu odbrani, Kuluševski sigurno matira Berišu za 3:0 u 78. minutu

Rezervista Kijeza posle asistencije upisuje i gol, Italijan postavlja konačnih 4:0 u nadoknadi vremena.