Kup Italije - Lacio izbacio Bolonju, meč obeležila - počast za Sinišu Mihajlovića!

četvrtak 19.01.2023.
19:59

Rimljani prošli dalje.

@OfficialSSLazio

Fudbaleri Lacija plasirali su u četvrtfinale Kupa Italije pošto su danas na svom "Olimpiku" pobedili Bolonju rezultatom 1:0.

Ipak, ovaj rezultat, a i utakmica, nisu bili toliko u prvom planu, jer su dva kluba odlučila da međusobni susret posvete svom Siniši Mihajloviću.

Na "Olimpiku" je večeras gostovala Mihina porodica, a Lacio i Bolonja su u Sinišinu čast poklonili dresove sa brojem 11.

Lacio je potom na terenu došao do pobede jedinim golom na meču, u 33. minutu, Felipe Anderson je pogodio posle Pedrove asistencije za 1:0.

Bolonja je bila prilično bezopasna, nije imala nijedan udarac u okvir gola, pa je Lacio lagano prošao dalje, iako je postigao samo jedan pogodak.

Sergej Milinković-Savić je igrao do 80. minuta, kada ga je zamenio Vesino.

Ranije danas Atalanta se takođe plasirala dalje pošto je pobedila Speciju sa 5:2.

Strelci za Atalantu bili su Ademola Lukman u 10. i 12, Hans Hatebor u 26, Rasmus Hojlund u 72. i Itan Ampadu autogol u 90. minutu.

Golove za Speciju postigli su Albin Ekdal u 14. i Danijele Verde 38. minutu.

U četvrtfinalu Atalanta će gostovati Interu, dok Lacio čeka rivala iz večerašnjeg duela Juventus - Monca.