Kup Italije - Napolijeva nezapamćena blamaža!

utorak 19.12.2023.
23:04

Kakav šok...

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija eliminisani su iz Kupa Italije pošto su večeras na svom stadionu "Dijego Armando Maradona" izgubili od Frozinonea rezultatom 0:3.

Valter Macari je odlučio da odmori glavne igrače i to mu se obilo o glavu.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, a ni mnogo šansi, osim što je Napoli imao dva udarca u okvir gola.

Ali, u drugom delu je usledila prava katastrofa za Napolitance i to nakon što su u igru ušli - Osimen, Kvarachelija, Lobotka, Di Lorenco, koji su večeras dobili odmor.

U 65. minutu Barenčea je iskoristio asistenciju Garitana iz kornera za 0:1, da bi već u 70. posle katastrofalne reakcije odbrane Napolija, Kano povisio na 0:2.

Kako je Napoli u finišu krenuo na sve ili ništa, odbrana je potpuno slomljena, u 91. minutu Čedira je iz penala pogodio za 0:3, da bi konačnih 0:4 postavio Harui u poslednjim trenucima utakmice.

Sve u svemu, ovo je još jedan težak udarac za šampiona Italije, koji već zaostaje u borbi za Skudeto, a u Ligi šampiona ga čeka dvomeč sa Barselonom...