Kup Italije - Preokreti u Bergamu, Lacio ispao sa igračem više, "Boginja" u polufinalu!

Autor: Stefan Matić
sreda 27.01.2021.
19:37

Kakvo veče u Bergamu.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Domaći su poveli golom Đimsitija i to već u sedmom minutu.

Vođstvo Gasperinijevog tima je potrajalo tek desetak minuta. Muriđi glavom izjednačuje na 1:1 u 17. minutu.

Lacijali nisu stajali, igralo se žustro. Aćerbi odličnim udarcem vara Golinija - Lacio ima 2:1 u 34. minutu. Ipak na poluvreme se odlazi sa 2:2, Muriel asistira Malinovskom za gol u 37. minutu

Veliki hendikep za domaće već posle desetak minuta u drugom delu igre. Palomino dobija direktan crveni posle neopreznog starta kao poslednji igrač odbrane."Boginja" sa igračem manje od 54. minuta

Ipak to nije sprečilo Atalantu da igra svoj fudbal, Mirančuk donosi još jedan preokret na utakmici. Atalanta vodi sa 3:2, igrao se 58. minut.

Desetak minuta kasnije imamo i penal za domaće, ipak Duvan Zapata propušta odličnu priliku da overi plasman svog tima u polufinale - Reina drži svoj tim u igri!

Atalanta je ipak izdržala, u poliufinalu ih čeka bolji iz susreta Napoli - Specija.