Kup Italije - ''Srpski'' Torino u punom sjaju, bravure Lukića i Radonjića!

subota 06.08.2022.
23:30

Torino ide dalje.

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Nova sezona u Italiji počela je utakmicama prve runde nacionalnog kupa, a večeras nam je posebno zanimljiv bio duel Torina i Palerma koju je domaćin dobio sa ubedljivih 3:0, uz sjajne partije srpskih reprezentativaca.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a posle devet minuta igre u drugom Saša Lukić je doveo ekipu Torina u vođstvo. Radonjić je bio u prodoru, ušao je u kazneni prostor, ali je njegov pokušaj izblokiran, lopta se odbila do Lukića koji je sa dvadesetak metara poslao neodbranjih projektil u mrežu - 1:0.

Pet minuta kasnije protivničku mrežu je zatresao i Nemanja Radonjić, ali taj gol nije priznat zbog ofsajd pozicije. Ali, ako je tada bilo nečeg spornog, u 73. minutu sve je bilo čisto - Saša Lukić asistent, a Nemanja Radonjić egzekutor za vođstvo Torina od 2:0.

Konačan rezultat je šest minuta kasnije postigao Pelegri, golom na asistenciju Linetija.

Inače, uz pomenute Radonjića i Lukića starter u ekipi Torina je bio i golman Vanja Milinković-Savić čija je mreža večeras ostala netaknuta.

U ostalim mečevima danas su ostvareni ovi rezultati:

Piza - Breša 1:4

Specija - Komo 5:1

Empoli - SPAL 1:2 posle produžetaka.

Kup se igra i u nedelju, a jedan od parova je i Monca - Frozinone. AdmiralBet nudi kvotu 1.85 na pobedu Monce.