Kup Italije - Tandem Dibala-Mandžukić odveo Juve u 1/4 finale!

sreda 11.01.2017.
22:39

Juventus lagano do četvrtfinala Kupa Italije.

BETA/AP Photo/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pošto su na svom stadionu savladali ekipu Atalante rezultatom 3:2 (2:0). Golove pogledajte OVDE.

Masimilijano Alegri je izveo izuzetno jak sastav, napad su predvodili Dibala i Mandžukić i upravo su njih dvojica postigli pogotke već u prvih 45 minuta.

U 22. minutu, Mandžukić je odložio loptu do Dibale, a ovaj sa preko 20 metara volej udarcem probušio mrežu gostiju iz Bergama.

Već u 34. minutu, Dibala se revanširao asistencijom, lepo je proigrao Mandžukića, a ovaj pogodio suprotan ugao za 2:0.

Alegri je u drugom poluvremenu napravio dve izmene, Sturaro i Pjaca su zamenili Markizija i Dibalu, a gosti su se vratili u život slučajnim evrogolom.

U 72. minutu Konku je lopta prešla preko spoljne i završila u samim rašljama.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Pjanić je sa bele tačke rešio sve dileme oko pobednika.

Atalanta je do kraja uspela da zakuva, pogodak je postigao Lat, ali to je bio konačan rezultat.

Juventus će se četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Milan - Torino koji je na programu u četvrtak.