Kup kralja - Barsa tri puta vodila, pa se brukala, Fati rešio spektakl od sedam golova i 120 minuta!

sreda 04.01.2023.
23:32

Kakva neočekivana utakmica...

AP Photo/Alberto Saiz

Fudbaleri Barselone plasirali su se u narednu rundu Kupa kralja daleko teže nego što se očekivalo, pošto su trećeligaša Inter siti savladali tek posle produžetaka rezultatom 4:3.

Barsa je tri puta vodila golovima Arauha, Dembelea i Rafinje, ali je Soldevilja het-trikom svaki put vraća Inter siti. Ipak, u 104. minutu Ansu Fati je stavio tačku na ovaj meč.

Ćavi Ernandes je izveo prilično snažan sastav, a štoperski tandem su konačno činili Arauho i Kunde.

Upravo je Arauho postigao pogodak već u četvrtom minutu, pošto je glavom zakucao loptu Pabla Toresa.

Arauho je bio heroj i nekoliko minuta kasnije kada je sa gol linije klizećim izbio loptu i sprečio siguran pogodak.

Do odlaska na odmor, Barsa je morala da postigne  još koji pogodak, ali su se Dembele i Tores propisno ispromašivali.

Usledilo je potpuno ludilo u nastavku, a obeležio ga je Soldevilja, inače bivši igrač Barselone B, koji je postigao het-trik!

On je najpre bio na pravom mestu u 59. minutu nakon kornera za 1:1

Barsa je opet povela, Dembele je iskoristio pas Gavija i lobovao golmana za 1:2, alise domaći tim opet vratio.

Nakon sjajnog centaršuta sa levog boka, Soldevilja je glavom pogodio za 2:2 za eksploziju na tribinama.

Ipak, u 77. minutu Rafinja je iskoristio asistenciju Albe i iz peterca lako doneo treće vođstvo Barseloni.

Ni tu nije bio kraj, prosto je neverovatno kako su Katalonci izgledali u odbrani, a u 86. minutu sevnula je kontra, Soldevilja je izašao sam na Injakija Penju i doneo treće izjednačenje - 3:3!

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je meč otišao i u produžetke!

Barsa je dodala gas i u 104. minutu je konačno slomila domaće, posle lepe akcije po desnoj strani, Rafinja je vratio povratnu za Fatija koji postavlja konačnih 3:4

Iako je Barsa pobedila, Ćavi neće imati mnogo razloga  za zadovoljstvo pred nedeljni derbi sa Atletikom u Madridu i to bez suspendovanog Levandovskog.