Kup Kralja - Barsa i Selta u polufinalu!

sreda 27.01.2016.
23:25

Nakon odigranih utakmica u okviru četvrtfinala, poznata su i dva učesnika polufinala u Kupu Kralja.

Danas je Selta načinila veliko iznenađenje, savladali su Atletiko Madrid u gostima rezultatom 3:2 (Grizman, Korea - Guideti, Ernandez (2)) uz sasvim solidnu partiju srpskog internacionalca, Nemanje Radoje, koji je igrao celu utakmicu.

Atletiko i Selta su igrali bez golova u prvom meču, pa ekipa iz Galicije slavi prolazak dalje.

U drugom meču smo gledali takođe dosta zanimljivosti. Igrali su Barselona i Bilbao, ekipa sa Nou Kampa je vodila nakon prvog meča sa 2:1, ali je Injaki Vilijams uspeo da dovede Bilbao u prednost od 1:0 već u 12. minutu.

Ipak, stvari na svoje mesto dolaze u drugom poluvremenu. Barselona je došla do izjednačenja preko Suareza koji je postigao svoj 30. gol u ovoj sezoni, da bi do kraja utakmice Pike i Nejmar uspeli da potvrde Barselonin prolazak dalje.

Sevilja - Mirandes (2:0) i Valensija - Las Palmas (1:1) su preostali mečevi četvrtfinala.

31 Komentara

tony zahirovic1234
Sunday, 31.01.2016
23:16

Barsa po mom misljenju moze mnogo toga, ako neko uspe da odbrani naslov u LS , definitivno ce to biti Barsa. Jednostavno ta sloga u ekipi, to nema nigde, i na terenu, i van terena se jako dobro slazu... Stvoreni jedni za druge

barça mes que un clu
Saturday, 30.01.2016
01:42

Navijaci Reala nema sta da citaju o svom klubu, pa dosli nama ovde da dele minuse, i to sa po 10 profila. :)

Thursday, 28.01.2016
02:05

Mene interesuje jedna stvar, zasto niko ne pise kako je Barsa ostecena od onih pravednika koji kazu da se to rijetko desava?! Barsa je ostecena i to ozbiljno gotovo svaku utakmicu ove godine. Igrac Atletik B. trebalo da dobije crveni kao zadnji igrac odbrane i sudija mu progledao kroz prste. Pa poslije kazete kako se Barsi navlaci.

Boixos_Nois
15:14

Tako je prije 2 sezone (sa Tatom Martinom) Barsa izgubila 1-0 u Bilbau, a prije nego što je Bilbao dao gol oprošten im je crveni upravo za istu stvar. Sjećam se po tome jer rijetko ko prizna nakon utakmice da im je sudija pomogao, a Ernesto Valverde je poslije utakmice izjavio da ne zna ni on zašto njihov igrač nije dobio crveni..

Ginseng
01:01

Stvarno se radujem a i cudim kako brzo se promjeni utakmica. Nakon prvog polu vremena nisam toliko ni sumnjao u Barsu,jer 68% golova je davano bas u drugom dijelu. Sve u svemu jednom nogom blizi ponovnom trofeju.nNa neki nacin mi zao mesara iz Bilbaoa,jer znamo sta njima prestavlja ovaj trofej.

fudbalski objektiv
00:56

Nevjerovatna utakmica. Toliko smo ležerno ušli u utakmicu da nas je Bilbao razbio i sreća naša da nisu poveli sa više golova razlike. Ništa nam nije funkcionisalo.Još jednom se pokazalo koliko nam na sredini terena nedostaju Buskec i Inijesta. 2 poluvrijeme je bilo savršeno i odigrano baš onako kako i treba, kao da su na teren izašli potpuno drugi igrači. Gledajući sve ukupno, zasluženo smo prošli u polufinale.Nadam se samo da Nejmar nije teže povrijeđen i da će biti spreman za subotu. Visca Barca

MESSSIKING
00:52

A fora je ta sto se mnogi navijaci Reala ponadali necemu nakon prvog dela igre iako je ovako Barselona igrala slicno i protiv Malage. Sasvim korektna utakmica Barselone. Mesi nije bio raspolozen ali sigurno ce bolje odigrati protiv Atletika. Koliko zalim sto Neymar nije dosao u Real iako je Barselona Neymara Realu otela ispred nosa. Neymar vredi svake pare. Neverovatan je sa loptom. Uzivanje je gledati ga

Ginseng
01:03

Koliko sam upoznat batice,real uopste nije imao pregovore sa Neymarom. Samo su skauti bili u istom hotelu kao i Barsini. Barem njegov otac tako govori.

S-I-M-K-E_
02:00

Barselona nije otela Nejmara Realu,nego je on sam izrazio zelju da predje u Barsu...Prvo je Real kontaktirao Nejmara i zelio da ga dovede ali je on to odbio,nije zelio da predje u Real.

LuisSuarezFB
00:46

Hmm ocekivao sam ovakvu tekmu. Enrike je malo kombinovao u odbrani i stvarno je Bilbao igrao odlicno u prvom poluvremenu i imao prepuno sanci. Matje je bio los ali se popravio u drugom poluvremenu kao i Barselona. Solidno je odigrala drugo poluvreme i mnogo bolje nego u prvom. Pike je igrao odlicno i drago mi je zbog gola. Roberto isto solidan.. Neymar je previse simulirao i padao u prvom poluvremenu kada nije trebalo ali u drugom su bili jos grublji prema Neymaru. Da li on iritira mnoge sa svojim potezima ili sta... Ja obozavam da gledam kako lagano prelazi protivnike sa fintama i prelep gol pri kraju utakmice Neymara. Igra odlicno vec odavno ali ovu sezonu igra stvarno dobro i ako ovako nastavi osvojice sigurno zlatnu. Mozda ne sledece ali hoce kad tad jer dosta je mlad. Suarez se nije ni video donekle ali dao gol kada je bilo najvaznije i protiv Bilbaa ima 6 golova i 4 asistencije. Odlicno. Prvi igrac koji je postigao preko 30 golova i jos 10 asistencija. Najbolji napadac sigurno. Mesi je malo bio odsutan ali bar je zabelezio asistenciju i zato je trio MSN najbolji. Kada malo losije igraju mogu jednim potezom da rese sve.Atletiko ispao i to sam napisao da ocekujem da ispadnu od Selte. Barsa ima otvoren put ka tituli i sve zavisi od nje ovde i u Primeri i sta bude u LS. Visca Barca! I da... Lepa Neymarova frizura. To jest lepo mu stoji plavo :)

Bojan Aleksic
00:54

Pazi, nije Nejmar simulirao. Kod svakog njegovog bacanja je bilo kontakta i to uglavnom malo jačeg. E sada, da je mogao da ostane na nogama to stoji i stvarno bi bilo dobro kada bi i to pokupio od Mesija. Mogao je 2 gola da postigne u prvom poluvremenu da nije pao.

mIadenq
09:58

Zapravo jeste simulirao, za onu jednu situaciju kada je ulazio sa centra desno pa mu lik uklizao pored njega, gledam na usporenom ali nikakvog ni najmanjeg kontakta nije bilo, on se nesto izvrce. I najmanje jos 2 situacije kada je bilo ili mizernog ili nikakvog kontakta on nesto pada umjesto da pokusa da sutira, mislio sam da je prestao sa tim. Takve stvari ne smije da dozvoljava sebi.

S-I-M-K-E_
01:37

Trebas da se pokrijes usima,..Nejmara prebijaju a ti pricas kako simulira,ti nisi navijac Barselone.

01:00

I to sto kazes. Ali videlo se u nekim situacijama da je isao na penal kada nije islo Barsi i to stoji. Postoji kontakt ali vise je padao. Ali ja ga takvog volim jer to je on. U drugom je sasvim dobro igrao ali vazno da je Barsa pobedila

BarsaSaMarsa10
00:37

Prvo poluvreme za zaborav...Drugo je bilo dobro,Nejmar odlican,Suarez obavio posao,a odbrana i vezni red poceli da igraju fudbal.Mesi je bio solidan,ali i dalje nije ni blizu onog pravog Mesija,koji ce Barsi biti neophodan u nastavku sezone,ako stvarno zele da ponove tripletu od prosle godine(Ja bi bio srecan sa ligom i kupom,a u LS sta nam Bog da :D).

zeks
00:36

Prvih pola sata smo bili izgubljeni na terenu.Kasnije sve doslo na svoje mesto,moglo je biti jos par golova.Morace jos bolje protiv Atletika u subotu,pobedom bi napravili znacajan pomak ka tituli.

Thierry Henry
00:36

Prvo poluvreme očajna igra, u drugom solidno dobra. Nejmar u nekim situacijama preterivao a Mesiju nije baš bilo veče bez obzira na onu asistenciju. Svaka čast Rakitiću, Makeranu i Alvesu na zalaganju. nČinjenica je da su svi kao jedan i da vlada timski duh.

Don Andres
00:32

roberto igrac utakmice po meni. vec pocinje da igra sa jednom izrazenom sigurnoscu. brzi pasovi, dobar u defanzivi, presing, pregled igre, dobra ubacivanja, sut, momak ima sve kvalitete samo ga treba forsirati, u njemu mozemo za 2 godine imati vanserijskog vezistu i zamjenu za iniestu. prvo poluvrijeme opet dosta tanko, u drugom sigurnija igra. ne moze buskeca niko adekvatno da zamjeni u barsinom sistemu. jecnostavno je savrsen igrac za nas.

00:31

Ne tako sjajna Barsa veceras, ali nadam se boljem izdanju u subotu protiv Atm.

Stefaninho
00:30

Ocajno prvo poluvreme, Enrike ubacuje Maskerana i Rakitica u sredini, a i jedan i drugi nisu igraci koji mogu da povezu sa napadom kao sto to rade Iniesta i Buskec. Atletik odlican, znao sam da ne mogu onakav tempo i presing ceo mec da igraju. Idemo dalje.

O\'Sullivan147
00:29

Bilbao nas je demolirao u prvom poluvremenu,ipak u drugom smo bili mnogo bolji. Mislim da se vidjelo kakav je Buskec igrac i koliko znaci ovoj Barsi. Nadam se da se Nejmar nije povrijedio.

02:02

Ja taman gledam je li iko napisao kako su nas pregazili prvo i naletim na tebe da ne pisem i ja. Kako su igrali da ti nije normalno. Sreca niko ne moze onakav tempo drzati citavu utakmicu i onda je doslo sve na svoje. :) Bitan prolaz dalje i Nejmaru je samo onaj stao na nogu, msm da nije nista opasno. Mes Que Un Club

Rise up
00:29

Ne nesto specijalna igra Barselone,2 poluvreme nije lose bilo presudio individualni kvalitet i vise su trcali.Roberto doktor,valjda se Nejmar nije ozbiljno povredio.

S-I-M-K-E_
00:28

Velika je nepravda sta protivnicki igraci rade Nejmaru,nije fer,nije sportski...Momak je fudbalski genije,ne mogu mu uzeti loptu pa ga udaraju,na ovom mecu su ga isprebijali.Fudbal se gleda zbog driblinga,atraktivnih poteza a to sve Nejmar prezentuje na nevjerovatan nacin,uzivanje ga je gledati...Sudije moraju da zastite Nejmara jer ako se ovako nastavi moze se desiti da ga teze povrijede.

mali mrav1
00:26

Atletiko madrid ispao, reala nema, Barsa lagano osvaja kup.

00:28

Nikad se ne zna. Lopta je okrugla.

Ginseng
01:04

Dobro barem budi optimista. Nemoj crnjaka paša.

00:32

Čekaj care, ne žuri. Prvo da pobede Madridjanje u subotu. A ako se budu šalili protiv Selte (ako se protiv njih igra polufinale) kao u prvom poluvremenu večeras neće biti tako lako.