Kup kralja - Barsa zadovoljna remijem u Vigu, slavi veliko zimsko "pojačanje"!

četvrtak 04.01.2018.
20:49

Kombinovani sastav Barselone odradio posao, sledi revanš.

EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Fudbaleri Barselone remizirali su u Vigu sa ekipom Selte rezultatom 1:1 (1:1) u prvom meču osmine finala Kupa kralja, koji je obeležio povratak Osmana Dembelea.

Ernesto Valverde je odlučio da izvezde kombinovani sastav, pošto su produženi odmor dobili Mesi, Suarez i Inijesta, dok je povratnik Osman Dembele posle 110 dana prvi put bio na klupi.

Barselona je povela u 15. minutu posle kontra napada, Andre Gomeš je sa levog boka pronašao Hosea Arnaiza, a omaleni napadač iz B tima je sjajno pogodio donji levi ugao za 0:1.

Selta je izjednačila posle 15 minuta, posle slabe intervencije Silesena, Aspas je pogodio prečku, lopta se odbila do Sista, a ovaj iz praktično mrtvog ugla šutirao iznad glave Barsinog rezervnog golmana.

U drugom poluvremenu, Buskets je pogodio prečku sa 25 metara, Denis Suarez je propustio najbolju šansu na meču sa pet metara posle Semedovog centaršuta.

Uzvratila je i Selta, rezervista Emre Mor je imao dve dobre prilike, ali je loše šutirao.

U 72. minutu šansu je konačno dobio i Osman Dembele kome je ovo prva utakmica još sredine septembra i povrede zadnje lože pre tačno 110 dana.

Dembele je imao jedan dobar šut, ali je to lako odbranio domaći golman, pa je ostao do kraja i najpravedniji rezultat pred revanš za sedam dana na Kamp nou, kada će tu biti i Mesi, Suarez i Inijesta.

U drugom večerašnjem meču od 19.00, Leganes je kao domaćin savladao Viljareal rezultatom 1:0.

U domaćem timu ponovo nije bilo Darka Brašanca, dok je Antonio Rukavina na drugoj strani odigrao svih 90 minuta.

18 Komentara

ixyco96
Friday, 05.01.2018
04:57

o kom je ovde pojacanju rec? ako je Dembele,on je dosao odavno..(sarkazam)!

22:08

Negde sam prilično siguran da ni Enrique ne bi izveo ovakav tim protiv Numancie ili Cadiza, a kamoli protiv Selte koja je najblaže rečeno mučila najjače sastave Barse proteklih par sezona. Ali ni to mu nije bilo dovoljno pa menja Paulinja, Vidala i Arnaiza (jedinog koliko-toliko opasnog po gol Selte), dok na terenu besni pravi rat između Gomeša i D. Suareza ko će biti najgori i najbeskorisniji igrač utakmice, odnosno ko će ubedljivije dokazati da uopšte nije profesionalni fudbaler (osim po primanjima). Očekivano očajna igra ovakve Barse i neočekivano loša igra Selte (u praktično najjačem sastavu), zahvaljujući kojoj se Barsa već danas nije oprostila od KK.

mladenq_
03:04

Gomes lavovski posao odradio u utakmici, ne znam o cemu pricas:D. Na drugoj strani D Suarez stvarno jeste treca liga Zimbabvea.

mladenq_
15:33

Pazi ja nisam pratio bas svaki minut utakmice, ali sam odgledao citavu akciju kod prvog gola u kojoj je Gomes uzeo loptu u fazi odbrane, dao je ovom bogalju Suarezu koji je prenio do protivnicke polovine, vratio Gomesu koji je onda nastavio do protivnickog sesnaesterca, odradio neki kvazi dribling i poslao na tacnu Arnaizu. Tako da, mislim jasna mi je tvoja potreba da kenjas non stop za Gomesa jer je stvarno daleko od klase za Barsu, ali pricati da je lik najgori i najbeskorisniji igrac (ili drugi posle Suareza) u utakmici u kojoj je covjek odradio 90% posla za jedini pogodak Barse je opasna besmislica.

P. S.
13:58

O tome kako je veća verovatnoća da lav sa 2 polomljene noge uhvati plen negoli da ovaj 'lav' potrefi okvir gola ili da doda loptu saigraču, a da nije nazad prvom do sebe. :D I dok se u 1. poluvremenu 'panter' D. Suarez otvarao, molio za loptu i glupirao sa njom svaki put kada mu je u nogama, dotle je 'lav' bežao od lopte k'o đavo od krsta, što ga nije činilo ništa manje beskorisnim od 'pantera'. U drugom poluvremenu 'lavu' je popustila koncentracija i nije više uspevao tako dobro da se krije i beži od lopte, pa je bio prinuđen da sa njom radi potpuno isto što i 'panter'. :D Mrtva trka. :D

Lecter
22:06

Arnaiz zreo za prvi tim,zasluzuje momak stvarno da igra vise a ne samo ove kup utakmice.Vermalen odlican.Semedo me odusevljava svaki put.Aktivan rezultat za revans.

mladenq_
03:05

Kontrola lopte i dribling kod Semeda su i vise nego brutalni. Najbolji desni bek svijeta u predstojecim godinama bez dileme.

zeks
21:59

Solidan rezultat bez kljucnih igraca.Vermalen nastavlja sjajne partije,Arnaiz izmislio fudbal za Delofeua.Gomes pozitivno iznenadio.