Kup kralja - Barselona "petardom" do četvrtfinala!

četvrtak 30.01.2020.
20:53

Gosti primili pet golova na "Kamp Nou".

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Poraz od Valensije arhiviran, Katalonci lako izbacili Leganes u osmini španskog kupa (5:0).

Početak kao iz snova, Semedo nalazi Grizmana, francuski internacionalac ne maši. Barsa već u četvrtom minutu vodi.

Francuz postiže gol i pet minuta kasnije, ali ovaj pogodak nije priznat zbog ofsajda.

Proradila je i igra iz prekida, Lengle odlično reaguje posle kornera Mesija. Domaći vode sa 2:0 u 26. minutu meča.

U nastavku ista situacija. Legane gotovo da ne stiže do lopte i šanse. Mesi se upisao u strelce u 59. minutu. Argentinac je imao odličan solo prodor i uz malo sreće postiže treći gol za Barselonu

Artur nastavlja seriju domaćina golom iz odbitka, rezultat je bio 4:0 u 77. minutu.

Gosti su imali dobru šansu za utešni gol, ali šut Garsije odlično brani Ter Štegen. Posle šanse gostiju, Mesi ne promašuje svoju. Argentinac stavlja tačku na večerašnji meč svojim drugim golom a petim Barsinim  u 89. minutu.

23:35

Igra se poboljsala, ali vidi se da fali spice igrac! Grizman bi trebao da igra napred kao spice i da se ne vraca puno nazad i da ne ide puno po strani, dabi imali krilni igraci kome da dodaju loptu, ovako kad se on nazad vrati ili na stranu, mogo puta je bilo da krilni igraci nemaju kome da daju loptu vec traze nekoga u sredini da bi mu dodali, to je po meni! Kad bi Grizman ne bas bukvalno zakovao napred kao spice mislim da bi mnogo opasniji bio po go, nego ovako kad seta! Videcemo sledecu utakmicu, ne grejeme sunce mnogo bez spice igraca, da ce Barca moci nesto da ostvari, ako ne dovedu spice igraca!

fadsasdfads
23:27

To su mušterije skracenog slledeca Ibiza 😂

proyectant
10:01

Nema tima koji nije musterija skracenog ;)

Steffmajster
11:15

najcesce musterije btw su Sevilja, Valensija, real, Atletiko... ;)

zeks
22:28

Koliko se vidi razlika kad Semedo igra beka u odnosu na Roberta.Bice to jos i bolje kad Dembele zaigra na desnom krilu.Grizman dobar,Buskec kao i obicno neupotrebljiv,da li ce neki trener smeti da ga stavi na hladjenje malo

11:16

Buskets neupotrebljiv????? WOW Buskets pod novim trenerom se preporodio i najbolji igrac je u ovih nekoliko utakmica

04
22:15

Sada će Go Hard da nam objasni kako je sudija opljačkao Leganes, kako im nije svirao 12 čistih penala, kako nije isključio Piquea, Lenglea i Busquetsa i kako je Barsi priznao svih 5 golova iz ofsajda. :D I ono najgore: u 32. minutu nije ispoštovao prednost nego je svirao faul za Leganes na sredini terena. :D

P. S.
22:07

Bolje onoliko koliko je moralo biti zahvaljujući neigranju S. Roberta i Rakitića (bar prvih sat vremena) te igranjem Grizmana desno i Fatija levo, a ne obrnuto kako je postalo uobičajeno. Rezultatski je to mnogo bolje, zahvaljujući pre svega Leganesu koji je bio vrlo loš. Tempo (primeren All Stars veteranima) se nije menjao od početka sezone, baš kao i (ne)kretanje igrača bez lopte. Barsa za nijansu agresivnija posle 3:0, što je takođe uobičajeno, samo što nismo imali prilike već duže vreme da se i na to podsetimo.

El Nindža
22:30

Ja ne znam, ja vidim pomak. Mnogo brža i tečnija igra, a to je Barsi baš trebalo. Mnogo fali Suarez. Moje zapažanje je da je Grizman igrao špica, te se pomerao na stranu kad Mesi ostane gore. Na kraju krajeva, levonogi ofanzivni igrač bi i trebalo da igra na desnoj strani, a Fati levo.

P. S.
00:12

Eh, šta je sve trebalo i šta bi sve trebalo... ali je Valverde posmatrao utakmice u ogledalu pa mu je zato Grizman igrao levo, a čak i Semedo levog beka. E sad' da li je ovaj skapirao ko bi gde trebao da igra, a ko uopšte ne bi trebao da igra (poput S. Roberta i Rakitića) ili je ovo večeras slučajnost to ćemo tek da vidimo.

Igra ie bila uobičajeno spora, a tečnija samo kada su igrači Leganesa ostavljali više slobodnog da bi pasovi mogli da prođu. Naravno da Suarez fali, ako ništa drugo onda kao neko k'o ne samo da ume već i hoće da šutne na gol. Još više fali Neymar. :)

Bádr Hari
22:01

prosto ne znam kako bi Barselona dobila bez mog idola Messija i njegovih kljucnih golova za 3-0 i 5-0. :D:D