Kup kralja - Betis izbacio Sosijedad posle 120 minuta, prošli i Levante i Viljareal

utorak 26.01.2021.
23:48

Triler u Sevilji.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Betisa plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja  pošto su na svom Benito Viljamarinu pobedili Real Sosijedad rezultatom 3:1 posle preokreta i 120 minuta borbe.

Sosijedad je  poveo u 13. minutu preko Ojarzabala, ali je sve krenulo nizbrdo kada je na startu drugog poluvremena Iljaramendi isključen zbog drugog žutog kartona.

Betis je krenuo u ofanzivu, ali je uspeo da proradi tek kada i on ostao sa igračem manje, pošto je  u 75. zbog drugog žutog isključen Sanabrija.

Samo tri minuta kasnije Serhio Kanales je pogodio posle Montojine asistencije za 1:1 i odlazak u produžetke.

Heroj Betisa u produžecima bio je Borha Iglesijas, koji je u igru ušao u 85. minutu, a dva gola za prolaz dalje postigao je u 96. i 111. minutu.

U preostala dva današnja meča, Levante je kao gost pobedio Valjadolid rezultatom 4:2, a Viljareal je slavio u Đironu 1:0 i ta dva tima uz Betis u petak čekaju rivale u četvrtfinalu.

Podsetimo, ranije su još ispali Real Madrid i Atletiko Madrid, a sada i Sosijedad iz Top 6 timova La Lige...