Kup kralja - Bilbao i Malaga blizu četvrtfinala!

utorak 06.01.2015.
21:08

U utorak su odigrane prve utakmice osmine finala španskog Kupa kralja. Bilbao ubedljiv na gostovanju Selti, Malaga sigurna na svom terenu.

Ekipa Bilbaa večeras je napravila veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Kupa kralja. baskijci su kao gosti savladali Seltu u Vigu sa 4-2 i tako sebi znatno olakšali posao pred revanš na svom terenu.

Bilbao je poveo već posle pet minuta igre golom San Hozea. Šest minuta kasnije uzvratio je Lopez, ali je Aduriz u 15. minutu ponovo vratio prednost gostima.

Usledilo je zatišje do uvodnih minuta drugog poluvremena, kada je Čarls doneo Selti drugo izjednačenje, ali radost domaćeg tima nije dugo potrajala. Laskurain je u 61. minutu postigao treći gol za Seltu, dsa bi konačnih 2-4 postavio Aduriz iz jedanaesterca u 87. minutu.

Naš Nemanja Radoja nije bio u startnoj postavi Selte, dobio je priliku u poslednjih desetak minuta, ali nije uspeo da doprinese boljem rezultatu svog tima.

Druga večerašnja utakmica odigrana je u Malagi, gde je domaći tim bez većih problema savladao Levante sa 2-0 i stekao lepu prednost pred revanš.

Anjor je u 16. minutu doveo Malagu u vođstvo, a da trijumf bude ubedljiviji, pobrinuo se Orta, dvanaest minuta pre kraja meča.

Golove sa obe utakmice možete da pogledate OVDE.