Kup kralja - Đirona umalo sustigla 3:0, Majorka u polufinalu

sreda 24.01.2024.
21:32

Najbolniji poraz Đirone ove sezone.

@RCD_Mallorca

Fudbaleri Majorke plasirali su se u polufinale Kupa kralja pošto su večeras na svom stadionu pobedili Đironu rezultatom 3:2.

Majorka je iznenadila lidera La Lige i kaznila Mićelovu odluku da izvede kombinovani sastav.

Agireov tim je postigao tri gola u prvom poluvremenu, ali je i pored toga strepeo u drugom delu.

U 21. minutu Larin je bio strelac posle asistencije Rodrigeza u jednoj kontri i pravovremeno pasa sa desne strane na peterac.

U 28. minutu Abdon Prats je postigao efektan gol, pošto je sa preko 20 metara zategao loptu uz stativu za 2:0.

Isti igrač bio je strelac i u 35. minutu, kada je sudija posle asistencije iz VAR sobe dosudio penal, a Prats preuzeo odgovornost i pogodio za 3:0.

Đirona je u drugom poluvremenu krenula na sve ili ništa, Mićel je odmah ubacio Jana Kouta i Artema Dovbika i to je donelo rezultat.

U 68. minutu Đirona je smanjila prednost pošto je Stuani pogodio takođe iz penala. Prethodno je Railjo obema rukama oborio Stuanija i zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

Tada je Havijer Agire odlučio da uvede Matiju Nastasića i da pojača odbranu, pošto je Đirona i sa igračem više krenula u totalnu ofanzivu.

U šestom minutu nadoknade Savio je postigao pogodak posle duplog pasa sa Dovbikom, ali je Đironi ostao još minut za treći gol i produžetke, promene rezultata nije bilo.

Majorka se odbranila, sačuvala prednost i plasirala se u polufinale, gde je do sada plasman obezbedio i Real Sosijedad.