Kup kralja - Đironin "blic-krig" za manje od 30 minuta, Sosijedad rutinski u Pamploni

sreda 17.01.2024.
23:41

U toku večeri, odigrane su još dve utakmice osmine finala španskog Kupa kralja.

EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Đirone savladali su na domaćem terenu ekipu Raja Valjekana rezultatom 3:1 i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa kralja.

Ovogodišnji hit španskog fudbala je pravim "blic-krigom" rešio pitanje pobednika već posle prvih pola sata.

Zablistao je veteran Kristijan Stuani sa dva gola u 15. i 19. minutu, da bi sedam minuta kasnije pogodio i Dani Blind.

Rendi Nteka smanjio je zaostatak Raja golom u 36. minutu, međutim više od toga gosti nisu mogli.

U četvrtfinale su se našli i igrači Real Sosijedada koji su Pamploni slavili sa 2:0 protiv Osasune.

Baski su poveli u 57. minutu golom Mikela Ojarazabala, a konačan rezultat postavio je Mikel Merino u poslednjim trenucima meča.

Interesantno, u redovima Sosijedada zaigrao je i Umar Sadik ušavši u igru u 73. minutu i to nakon kontroverze zbog napuštanja reprezentacije Nigerije sa Afričkog kupa nacija usled navodne povrede.