Kup kralja - Dupli šok za prvoligaše, blamaža Selte

utorak 05.01.2021.
19:19

Počelo je i takmičenje u Kupu kralja za prvoligaše.

insidespanishfootball.com

Ove nedelje na programu su mečevi 1/16 finala Kupa kralja, od kog se takmiče i najjači španski timovi. Selta i Hetafe su odmah na startu doživeli šamare.

Tim iz Viga se pošteno izblamirao, pošto je trećeligaš Ibica slavila rezultatom 5:2!

Istina, Selta je bila u kombinovanom sastavu, bez povređenih Aspasa i Nolita, ali opravdanja za ovako ubedljiv poraz nema.

Ibica je čak imala 4:0, Santi Mina je smanjio rezultat, kasnije mogao da pogodi iz penala za 4:3, ali je bio neprecizan. Usledila je kazna minut kasnije, u nadoknadi za konačnih 5:2.

Hetafe je takođe gostovao trećeligašu, Kordobi, koja je slavila minimalnim rezultatom 1:0.

Dakle, Hetafe i Selta su prvi koji su ispali, Ibica i Kordoba se nadaju dobrom žrebu u nastavku.

Podsetimo, po novom sistemu, sve do polufinala igra se po jedan meč, u polufinalu se igra dvomeč i finale je jedno, kao i uvek.