četvrtak 05.01.2023.
23:11

Potvrđena razlika u kvalitetu.

insidespanishfootball.com

Branilac trofeja u španskom Kupu Kralja Betis plasirao se danas u osminu finala nakon preokreta i ubedljive pobede protiv Ibice u gostima rezultatom 4:1.

Zeleno-beli su gubili posle prvih 45 minuta, a vodeći gol za domaće postigao je Hose Miguel Bernal u  26. minutu.

Ipak, Betis je u drugom poluvremnu "dodao gas" i postigao čak četiri pogotka.

Prvo je Vilijam Hoseizjednačio u 54. minutu, a samo četiri minuta kasnije Edgar Gonzalez donosipotpuni preokret gostima.

Do kraja susreta Vilijam Hose je postigaojoš jedan pogodak u 81. minutu, a konačan rezultat postavio je Nabil Fekir u sudijskoj nadoknadi.

Plasman u narednu rundu pored Betisa, ostvarila su još dva člana Primere Osasuna i Atletik Bilbao.

Osasuna je tek nakon produžetaka eliminisala Himnastik kao gost sa 2:1.

Povela je ekipa iz Pamplone već u 16. minutu preko Kika Garsije, ali je Pablo Fernandez pogotkom u 79. minutu odveo meč u produžetke. Međutim isti igrač dobio je crveni karton nekoliko minuta kasnije i ostavio svoj tim "na cedilu".

To je Osasuna iskoristila i autogolom Erika Montesa Arče iz 112. minutaizborila plamsan dalje.

Atletik Bilbao bio je ubedljiv na gostovanju Eldenseu i slavio sa 6:1.

Po gol za goste postigli su Niko Vilijams, Ojer Zaraga, Iker Munijain, dok je Aleks Beringer dva puta smestio loptu u mrežu, a Ruben Korelja postigao autogol,

Jedini pogodak za domaće postigao je Mario Soberon.