Kup kralja - Još jedan Srbin pogodio protiv prvoligaša, goleada u Almeriji

četvrtak 01.11.2018.
22:47

Posle Đurđevića, i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde zatresao mrežu na Pirinejima.

EPA-EFE/JAVIER BLASCO

Odigrane su još tri utakmice šesnaestine finala Kupa kralja, najuzbudljivije je bilo u Almeriji gde je domaćin igrao sa Viljarealom 3:3.

Povela je Almerija preko Nuneza Ćeme sa penala u 52. minutu, ali je Santi Kazorla 15 minuta kasnije izjednačio rezultat. U 78. minutu Viljareal je preokrenuo autogolom Kaljehona, a prednost je povisio Samjuel Čukvueze.

Međutim, drugoligaš se nije predao pošto je sjajni Seku Gasama golovima u 86. i 91. minutu pomogao svojoj ekipi da izbegne poraz.

Kadiz je na svom stadionu iznenadio Espanjol pobedivši ga sa 2:1, a prvi pogodak za domaću ekipu postigao je nekadašnji reprezentativac Srbije Dejan Lekić nakon manje od 60 sekundi igre.

Izjednačio je Havi Puado u 36. minutu, ali je Karim Azamum pet minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Betis je u Santanderu slavio protiv Rasinga sa 1:0, a čovek odluke bio je Serhio Leon u osmom minutu sa penala.