Kup kralja - Kavani kao nekada, Valensija protutnjala kroz Hihon za 1/4 finale

21:10

Lagana pobede Gatuzove ekipe.

@valenciacf
@valenciacf

Fudbaleri Valensije pobedili su u gostima ekipu Sporting Hihona rezultatom 4:0 i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa kralja.

Valensija je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu kada je Edinson Kavani postigao dva i Džastin Klajvert jedan gol za nedostižnih 3:0.

Već u 10. minutu Kavani je pokupio jedan odbitak i pogodio mrežu za 0:1

U 21. minutu Valensija je odradila munjevitu kontru, Klajvert je primio loptu na svojoj polovini i iskoristio prazan prostor ispred sebe, stuštio se ka golu i bocnuo preko golmana za 0:2.

Sve je bilo gotovo kada je u 39. minutu Lino proigrao Kavanija, ovaj zalomio svog čuvara i poslao loptu u dalji ugao za 0:3

U 64. minutu Valensija se praktično ušetala u gol, Duro je proigrao Lina na petercu koji je samo prosledio loptu u mrežu za 0:4.

Valensija se u četvrtfinalu pridružila Real Sosijedadu i Sevilji, koji su u utorak pobedili Majorku i Alaves za plasman u narednu rundu.