Kup kralja: Ludnica u Madridu i na kraju šok, Atletiko ispao!

sreda 16.01.2019.
21:41

Fudbaleri madridskog Atletika zavšrili su takmičenje u Kupu kralja u osmini finala.

EPA-EFE/Víctor Lerena

Puleni Dijega Simeonea ispali su iz kupa, tako što su na svom stadionu odigrali 3:3 (1:1) sa ekipom Đirone. Prvi meč u Kataloniji je okončan sa 1:1, te zbog većeg broja golova u gostima, Đirona ide dalje.

Poveli su domaći fudbaleri u 12. minutu, strelac je bio hrvatski internacionalac Nikola Kalinić.

Ipak, gosti se nisu predavali, Fernandez poravnava rezultat u 37. minutu susreta.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a onda je usledio šok za "Kolćonerose", igrao se 59. minut kada je najbolji strelac katalonskog sastava Kristijan Stuaini preokrenuo rezultata, Đirona je bila u sjajnoj situaciji, kako su domaćinu u tom trenutku nedostajala dva gola za prolazak dalje.

Na polu puta došli su u 66. minutu, kada je Korea pogodio nakon asistencije Grizmana, koji je u igru ušao pet minuta ranije umesto Kokea.

A onda, 84. minut, proradila je francuska veza, Lemar proigrava Grizmana, a najbolji igrač Atletika vraća prednost "Jorgandžijama" i postavlja rezultat koji njegovu ekipu vodi dalje.

Ipak, usledio je hladan tuš samo četiri minuta kasnije, zaboravljeni napadač iz Obale Slonovače Sejdu Dumbija postiže gol na asistenciju Garsije za 3:3!

Do kraja smo videli i dva žuta kartona za goste, koji su uspeli da izdrže pred oko 45 hiljada gledalaca na velelepnom "Vanda Metropolitano" stadionu, ostalo je 3:3, Đirona je izborila plasman među osam najboljih, zbog veće broja golova u gostima.

Atletiko: Adan, Arijas, Himenez, Godin, Huanfran (Lukas), Koke (Grizman), T. Parti, Saul (Rodrigo), Lemar, Kalinić, Korea

Đirona: Iraizoz, Ramaljo, Espinosa, Muniesa, Poro, Granel (Pons), Luiz, Fernandez, Garsija, Lozano (Dumbija), Stuani (B. Garsija)