Kup kralja - Ništa od iznenađenja, Sevilja i Selta lako sa šestoligašima

sreda 01.11.2023.
17:22

U terminu od 15.30, danas su odigrane dve utakmice drugog kola španskog Kupa kralja.

FC Sevilla
FC Sevilla

Fudbaleri Sevilje savladali su kao gosti ekipu Kintanar de la Orden rezultatom 3:0.

Španski šestoligaš pružio je prilično solidan otpor protiv apsolutnog favorita koji je na teren izveo uglavnom igrače za manjom minutažom.

Oni su svoj posao odradili praktično nakon prvih 45 minuta i to golovima Rafe Mira u 22. i Jusufa En Nesirija u 40. minutu meča.

Konačan rezultat postavio je Adrija Pedrosa u drugom minutu nadoknade vremena.

Prvu prepreku prošla je i Selta koja je savladala kao gost ekipu Turegana sa 4:0.

Tim iz Viga poveo je u 12. minutu golom Džonatana Bambe, da bi fudbaler iz Obale Slonovače pogodio i u 33. minutu.

U drugom poluvremenu zablistao je Bambina zamena, Karles Perez koji je pogocima u 61. i 71. minutu postavio konačan rezultat protiv šestoligaša.