Kup kralja - "Petarda" Sevilje, Dmitrović sačuvao mrežu, prošao i Sosijedad

sreda 04.01.2023.
20:55

Favoriti sigurni.

insidespanishfootball.com

Fudbaleri Sevilje i Real Sosijedada plasirali su se u narednu rundu Kupa kralja pošto su večeras pobedili Linares i Logronjes.

Sevilja je razbilja Linares kao gost rezultatom 5:0, a heroj je bio trostruki strelac En Nesiri. Ipak, nije sve tako dobro počelo, jer je već u 18. minutu trener Horhe Sampaoli dobio crveni karton.

Do poluvremena, Sevilja je ipak uspela da dođe do dva gola prednosti. U 37. minutu Akunja je asistirao En Nesiriju za 0:1, a potom u 40. je Marokanac pogodio posle dodavanja Erika Lamele.

Sevilja je u nastavku dotukla domaće, u 57. minutu pao je nesretan autogol, a onda su Lamela u 69. i En Nesiri u 74. minutu postavili konačnih 0:5.

Ono što je takođe važno istaći jeste da je naš golman Marko Dmitrović dobio šansu i da je uspeo da sačuva mrežu.

Real Sosijedad je takođe opravdao ulogu  favorita protov Logornjesa, ali daleko teže nego Sevilja.

Baskijci su slavili rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Navaro posle asistencije Iljaramendija.