Kup Kralja - Preokret Barse protiv trećeligaša za četvrtfinale!

21:25

Nije bilo lako Kataloncima.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale španskog Kupa Kralja.

Barsa se večeras mučila na gostovanju trećeligašu Unionistasu, ali je posle preokreta slavila sa 3:1 i izbegla senzaciju.

Poveli su domaći u 31. minutu posle sjajnog centaršuta Huna Serana Alvaro Gomez je uhvatio loptu na prvu ismestio je u mrežu Barselone.

Katalonci su stigli do izjednačenja u poslednjim momentima prvog dela. Unionsitas je imao koner, a iz njega se izrodila kontra gostiju, Feran Tores je ostao sam i rutinski savladao golmana domaćih Ivana Martineza.

Potupni preokret usledio je u 69. minutu. Defanzivac Žil Kunde je povukao loptu i fenomenalno pogodio sa velike udaljenosti.

Sve je bilo rešeno samo tri minuta kasnije, kada se Kunde našao u ulozi asistenta, a Alehandro Balde postigao treći golza Barsu večeras.