Kup kralja - Rafa Benitez slavio na "svojoj" Mestalji, Duvikas srušio Valensiju!

sreda 17.01.2024.
22:10

Selta ide dalje.

EPA-EFE/Manuel Bruque

Fudbaleri Selte plasirali su se večeras u četvrtfinale Kupa kralja pošto su kao gosti savladali ekipu Valensije rezultatom 3:1.

Izabranici Rafe Beniteza koji je svoje trenersko ime stekao upravo na Mestalji zasluženo su slavili protiv "slepih miševa" koji su prekinuli niz od pet utakmica bez poraza.

Klub iz Galicije je već u prvih 20 minuta meča imao dva gola prednosti.

Prvo je Luka de la Tore sjajno reagovao posle dobijene lopte i petom savladao Domeneka u 13. minutu, da bi pet minuta kasnije Anastasios Duvikas sa penala udvostručio vođstvo svoje ekipe.

Na identičan način je Valensija smanjila zaostatak pre odlaska na odmor pošto je sa bele tačke siguran bio i Pepelu.

Drugo poluvreme proteklo je u velikoj terenskoj inicijativi pulena Rubena Barahe koji su imali upadljivo veći posed lopte, ali je veliki prostor iza leđa odbrane iskoristio Duvikas da svojim drugim golom na meču u 80. minutu postavi i konačan rezultat.