Kup kralja: Remi po meri Betisa u San Sebastijanu, Andalužani u četvrtfinalu

21:26

Poznat je još jedan učesnik četvtfinala Kupa kralja.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Dočekao je Real Sosijedad na "Anoeti" ekipu Betisa, prvi meč u Sevilji okončan je bez pobednika, pa su Andalužani remijem u San Sebastijanu od 2:2 (1:1) zbog golova u gostima izborili plasman među osam najboljih ekipa.

Igrao se 37. minut kada su "Verdiblankosi" stigli do prednosti, strelac je bio Kanales.

Ipak, samo tri minuta kasnije domaćin poravnava, strelac je za Sosijedad bio Zubeldija.

Otišlo se na odmor sa 1:1, da bi Baski došli do preokreta nakon 15ak minuta igre u nastavku.

Merino pogađa mrežu Betisa na asistenciju Januzaja u 62. minutu.

Ali, samo osam minuta je trebalo gostima da poravnaju, Loren postiže gol za 2:2, Betis je ponovo imao rezultat koji ih vodi dalje.

Držali su se Andalužani, problem je nastao u sudijskoj nadoknadi, kada je Đovani Lo Selso zaradio drugi žuti karton, te je Betis poslednjih par minuta morao da igra sa igračem manje.

Uspeli su ipak da izdrže i plasiraju se u narednu rundu, među osam najboljih ekipa u Kupu kralja ove sezone.

Real Sosijedad: Moja, Zaluda, Le Norman (Huanmi), Moreno, T. Ernandez, Zubeldija, Iljaramendi, Januzaj (Sandro Ramirez), Merino, Ojarzabal, Vilijan Žoze

Betis: Robles, Mandi, Garsija, Bartra, Baragan, Karvaljo, Kanales, Teljo, Lo Selso, Loren (Leon), Hoakin (Fedal)