Kup Kralja: Sevilja rastužila Koštu, Valensija iskoristila brojčanu prednost protiv Alavesa

sreda 17.01.2018.
20:57

U okviru 1/4 finala Kupa Kralja, večeras su odigrana dva duela.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Madridski Atletiko je na "Vanda Metropolitanu" dočekao Sevilju, a gosti su uspeli da ostvare neočekivan trijumf, bilo je u prestonici 1:2 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon oko pola sata igre u nastavku prednost domaćinu doneo povratnik Dijego Košta.

Odbrana je izblokirala udarac Kokea sa ivice šesnaesteraca, lopta se odbila do Brazilca sa španskim pasošem, koji odmernim udarcem vara Rika za 1:0.

Ipak, nije se predavala Sevilja, igrao se 80. minut, kada su zahvaljujući golmanu Madriđana došli do poravnanja.

Navas je centrirao sa desne strane, lopta mu je prešla preko noge pa je dobila čudnu putanju. Išla je pravo u gol Atletika, Moja se nije najbolje snašao, pa je u padu ugurao u svoju mrežu, 1:1 na novom stadionu "Jorgandžija".

Osam minuta kasnije, šok za domaće navijače, Korea je pobegao uspavanoj odbrani Madriđana, prihvatio pas Ben Jedera i matirao Moju za potpuni preokret.

Na kraju pobeda Sevilje, koja tako ima lepu prednost pred revanš na svom stadionu.

Valensija Pareho Kondogbija

U drugom večerašnjem duelu Valensija je dočekala Deportivo Alaves, domaćin je slavio sa 2:1 (0:0).

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, da bi u nastavku, nakon 20ak minuta, gosti došli do gola.

Strelac je bio Sobrino, na asistenciju Munira El Hadadija.

Marselino pet minuta nakon primljenog gola pravi izmenu, uveo je Santija Minu umesto Vijeta, a to mu se momentalno isplatilo.

Mladi Španac je proigrao Guedeša, a sjajni Portugalac je poravnao rezultat.

Do potpunog preokreta gosti dolaze u 82. minutu preko Rodriga, Mina je upisao drugu asistenciju, a "Slepim miševima" su par minuta pre toga pomogli i gosti, kad aje Dijegez zaradio drugi žuti karton u 77. minutu.

Do kraja nije bilo golova, Nemanja Maksimović nije dobio priliku na ovom susretu.