Kup Nemačke - "Milioneri" u polufinalu, Roze izgubio od budućeg kluba!

Odlično četvrtfinale.

EPA-EFE/LARS BARON

Odličan meč na "Borusija parku", Sančo vodi Dortmund dalje (1:0).

"Milioneri" su imali dve odlične prilike u prvih 45 minuta.

Sančo je mogao da donese prednost posle samo devet minuta igre, potom i Rojs nije iskoristio odbitak. U 36. minutu pokušao je i Erling Haland, ali bez promene rezultata.

Menhengladbah dolazi do prvog gola na utakmici, ipak gol Tirama je poništen zbog  ofsajda.

Borusija je ponovo napala prva i u drugom delu igre. Haland je postigao i gol, usledilo je slavlje, ali VAR ubrzo utišava igrače "milionera". Umesto gola, suđen je faul za Gladbah.

Ubrzo domaći imaju odličnu priliku, neverovatno šta je Hic odbranio Bensenbainiju u 59. minutu. A onda je uzvratila Borusija Dortmund, odlična i brza kontra posle kornera Gladbaha - Sančo pogađa za 1:0 u 66. minutu

Humels je imao odličnu šansu da reši meč u 84. minutu posle odbitka, ali šut defanzivca odlazi pored gola.

"Milioneri" završavaju sa igračem manjem, Dahud u nadoknadi dobija drugi žuti karton. Velika nervoza na kraju, ipak Terzićevi puleni su sigurno priveli meč kraju.