Kup Nemačke - Verghorst tragičar, Lajpcig u polufinalu, Kil piše istoriju!

Nagelsmanov tim prošao u polufinale.

EPA-EFE/FILIP SINGER

RB Lajpcig - Volfsburg 2:0

Bundesligaški derbi u četvrtfinalu je opravdao svoja očekivanja.

Prve dve šanse imali su domaći, svoje šuteve su oprobali Nkunku i Klajvert, ali bez promene rezultata. Ipak najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Volfsburg.

"Vukovi" su dobili penal posle VAR asistencije u 26. minutu, ipak Veghorstšalje loptu dobrano iznad prečke.

Lajpcig dolazi do gola preko Poulsena, ipak Danac se nalazio u ofsajdu. Poluvreme zatvaraju "vukovi" koju su imali pokušaje preko Šlagera i Stefena, ali Gulaši spreman za intervenciju.

Volfsburg je neverovatno pao u drugom delu igre, Lajpcig je preuzeo utakmicu u potpunosti. Poulsen i Nkunku su šutirali, Kastels brani. Ipak golman gostiju nije mogao ništa u 63. minutu, sjajna kontra i Poulsen donosi vođstvo domaćima.

Olmo je posle samo 2 minuta mogao da povisi na 2:0, ali odbrana Volfsburga dobro reaguje.

Lajpcig dolazi do drugog gola u 88. minutu, pokušao je Forsbeg, lopta se odbija do Hvanga koji ne promašuje. 2:0 i polufinale je tu!

RW Essen - Kil 0:3

U drugom meču četvrfinala igrali su RW Essen i Kil, slavili su gosti iz Cvajte sa ubedljivih 3:0 i time obezbedili drugo polufinale kupa u istoriji svog kluba.

Veliko slavlje Kilu doneli su Muling i Sera golovima u prvom delu igre, dok je Mis pogodio za konačnih 3:0 u 89. minutu.