Kup Nemačke - "Bikovi" protutnjali do četvrtfinala!

sreda 01.02.2023.
19:52

Hofenhajm se samo ponadao.

EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Fudbaleri Red Bul Lajpciga plasirali su se u četvrtfinale Kupa Nemačke nakon što su na svom terenu savladali Hofenhajm rezlutatom 3:1.

Igrao se osmi minut kada su domaći poveli sjajnim golom Emila Forsberga koji je šutira sa ivice kaznenog prostora.

Četiri minuta pre kraja prvog poluvremena Lajpcig je udvostručio prednost još jednim lepim pogotkom, ovoga puta strelac je bio Lajmer.

Hofenhajm nije bio opasan u drugom poluvremenu i pored zaostatka od dva gola razlike. Ipak, gosti su uneli neizsvenost u finišu utakmice. Napadač Kasper Dolberg iskoristio je odličan centaršut Anhelinja i glavom pogodio za 2:1.

Nije dugo potrajala nada Hofenhajma. Samo sedam minuta kasnije domaći su ponovo otišli na dva gola razlike, a strelac trećeg gola za Lajpcig bio je Timo Verner posle dobrog kontrapada.

Do kraja utakmice Hofenhajm je ostao sa desetoricom, a drugi žuti karton četiri minuta pre kraja dobio je Stenli Nsoki zbog prigovora.