Kup Nemačke - Kad je Dortmundu teško, Rojs! Leverkuzen se mučio sa trećeligašem!

sreda 01.11.2023.
20:02

U terminu od 18 časova, večeras su odigrane četiri utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke.

Borussia Dortmund

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su na domaćem terenu ekipu Hofenhajma rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka za "milionere" u susretu dva bundesligaša bio je Marko Rojs u 43. minutu, a gosti su meč okončali sa igračem manje posle isključenja Kabaka.

Bajer Leverkuzen savladao je kao gost tim Sandhauzena sa 5:2, ali za "farmaceute" to nije išlo tako glatko iako su posle prvih 45 minuta imali prednost zahvaljujući golu Ezekjela Palasiosa sa penala u 21. minutu.

Sandhauzen je u 50. minutu izjednačio golom Eliča u 50, četiri minuta kasnije Džonatan Ta vratio je prednost Leverkuzenu, da bi u 57. Ben Bala ponovo izjednačio rezultat.

Drama je trajala sve do 85. minuta kada je pogodio Adam Hložek, a konačan rezultat postavio je Amin Adli golovima u 88. i 92. minutu meča.

Paderborn je napravio iznenađenje u Frajburgu gde je slavio sa 3:1.

Drugoligaš je posle prvih 45 minuta ima dva gola prednosti zahvaljujući Bilbiji i Musliji, a Bilbija je pogodio i u 56. minutu.

Gol utehe za Frajburg postigao je Egeštajn u 70. minutu.

Utakmica između Kila i Magdeburga je još uvek u toku, posle 2:2 u regularnom delu počeli su produžeci.