Kup Nemačke - Novajlija Kanselo pokrenuo Bajernovu "mašinu"!

sreda 01.02.2023.
22:38

Odličan debi Portugalca.

PA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Majnc u gostima sa 4:0 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Nemačke.

Meč u Majncu obeležio je debi najnovijeg pojačanja Bavaraca Žoaa Kansela koji je ostavio veoma dobar utisak i upisao asistenciju.

Igrao se 17. minut kada je Kanselo sjajno centrirao sa desne strane, pronašao Erika-Maksima Čupomotinga na drugoj stativi, a napadač iz Kameruna pogodio za vođstvo Bajerna.

Na isteku pola sata Bavarci su udvostručili prednost, sjajan pogodak postigao je Džamal Musijala.

Sjajno poluvreme Bavaraca kompletirao Leroj Sane golom u 44. minutu, lepo mu je asistirao Čupo-Moting.

U drugom poluvremenu ekipa Julijana Nagelsmana "spustila je gas", a konačan rezultat postavio je Alfonso Dejvis golom glavom u 83. minutu.

Do kraja meča domaći su zaradili crveni karton, tačnije drugi žuti, a dobio ga je Aleksander Hak u 87. minutu.