Kup Nemačke: Ubedljivi Frajburg, Union je kralj Berlina!

sreda 19.01.2022.
22:44

Raspucani gosti.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Frajburga i Union Berlina poslednji su četvrtfinalisti Kupa Nemačke pošto su zabeležili rutinske pobede na gostovanjima.

Union Berlin je sa ubedljivih 3:2 slavio na gostovanju u gradskom derbiju protiv Herte i opravdao odličnu formu koja ga krasi u Bundesligi.

Golove za pobednički tim postigli su Andreas Voglsamer u 11, Robin Knohe u 55. minutu, a samo pet minuta kasnije Niklas Stark zatresao je sopstvenu mrežu.

Upravo je u periodu od tih pet minuta palo najviše golova, a jedini pogodak za Hertu postigao je Rani Kedira, samo minut pošto će njegov tim primiti treći gol.

Do kraja meča Herta je stigla do još jednog gola, ali više od toga domaćin nije mogao.

Rutinski pobedu zabeležio je Frajburg koji je slavio na gostovanju Hofenhajmu 4:1.