Kup Portugalije - Sporting ubedljiv, Živković pogurao Benfiku do četvrtfinala

sreda 19.12.2018.
23:59

Kompletirana je osmina finala, ovi timovi su overili prolaz dalje.

Epa/Miguel A. Lopes

Benfika je slavila na gostovanju u Montalagreu protiv istoimene ekipe, bilo je 0:1 (0:1) za favorizovane goste iz Lisabona.

Gol odluke pao je u 31. minutu, strelac je bio Konti, na asistenciju Andrije Živkovića.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je Benfika overila plasman u narednu rundu.

Sporting je kod kuće bio daleko ubedljiviji, slavili su sa 5:2 (3:1) protiv Rio Avea.

Poveli su u četvrtom minutu preko Dijabija, da bi u 32. minutu prednost "Lavova" duplirao Dost.

U 42. minutu i 3:0, strelac Fernandeš, da bi u nadoknadi gosti smanjili zaostatk preko Risa.

U drugom delu Dost vraća prednost domaćinu, da bi u 77. minutu svojim drugim golom Dijabi povisio na 5:1.

Konačan rezultat je sa kreča u 83. minutu postavio Karlos Vinisijus.

Sporting je tako ubedljivo došao do četvrtfinala, Nemanja Gudelj je igrao do 55. minuta, kada ga je na terenu zamenio Radosav Petrović.