Kup: Slovan odbranio trofej

utorak 01.05.2018.
23:55

Fudbaleri Slovana odbranili su trofej u nacionalnom kupu Slovačke pobedom nad ekipom Ružomberoka.

skslovan.com

Četrnaesti put u klupskoj istoriji Slovan je stigao do trofeja u nacionalnom Kupu.

Klub iz Bratislave večeras je odbranio trofej osvojen prošle godine, pošto je u finalu Kupa savladao Ružomberok rezultatom 3:1 (1:0).

Andraž Šporar doveo je Slovan u prednost u 25. minutu susreta, a uvodnih 15 minuta drugog poluvremena dale su konačan odgovor na pitanje ko će osvojiti trofej.

Slovan je duplirao prednost preko Božikova u 48. minutu, ali se Ružomberok deset minuta kasnije vratio u meč golom Gala Andrežlija.

Konačan rezultat postavio je na isteku sata igre David Holman nakon asistencije Aleksandra Čavrića.

Srpski internacionalac teren je napustio 15 minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka, dok je Milan Rundić trijumf Slovana ispratio sa klupe za rezerve.

Slovan će do kraja sezone odigrati još tri prvenstvene utakmice ali gotovo da nema nikakve šanse da se domogne titule jer prvoplasirani Spartak iz Trnave ima 8 bodova više.