Kval. za SP (E i G): Depaj ima godinu iz snova, Norvežani prate Holanđane, ne daju se Turci!

Večeras su važne pobede u grupama E i F upisali Češka, Vels, Holandija, Turska i Norveška.

Grupa E:

Belorusija - Češka 0:2
Estonija - Vels  0:1

Česi i Velšani su nastavili da biju bitku za drugo mesto na tabeli, pošto su večeras pobedili Belorusiju i Estoniju.

Česi su u gostima pobedili Belorusiju rezultatom 2:0, strelci su bili Šik u 22. i Hlozek u 65. minutu.

Velšani su takođe kao gosti osvojili važne bodove, pobedili su Estoniju rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka bio je Mur u 12. minutu.

Na tabeli je lider Belgija sa 16 bodova, Česi i Velšani imaju po 11, ali Češka ima i meč više.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Grupa G:

Holandija - Gibraltar 6:0
Norveška - Crna Gora 1:0
Letonija - Turska 1:2

Holanđani su opravdali ulogu favorita i razbili Gibraltar rezultatom 6:0, a apsolutni heroj bio je Memfis Depaj, koji je postigao dva i asistirao za još dva pogotka. Najpre je iz kornera pronašao Van Dajka, a potom je promašio penal i ubrzo zatim pokupio povratnu i iskupio se za promašaj za 2:0. Depaj je u finišu prvog poluvremena ponovo preuzeo odgovornost, a iz drugog pokušaja je bio precizan sa 11 metara.

U drugom poluvremenu Damfris je pogodio u 48. minutu, potom je dao i Danžuma u 75, da bi u 86. Depaj upisao i drugu asistenciju, ovaj put za Malena za konačnih 6:0.

Norvežani su takođe upisali važnu pobedu, pošto su kao domaćini savladali Crnu Goru rezultatom 2:0.

Heroj Norvežana bio je dvostruki strelac Mohamed Elionusi. On je načeo mrežu Crnogoraca u 29. minutu, da bi u nadoknadi vremena postavio konačnih 2:0.

Norvežani su sada drugi na tabeli  sa 17 bodova, dva manje od Holandije, ali za petama su i Turci koji su u devetom minutu nadoknade večeras slavili u Letoniji.

Letonci su imali vođstvo od 1:0, ali su Turci preokrenuli preko Dursuna u 76. i Buraka Jilmaza koji je u 99. minutu iz penala doneo pobedu Turcima.

Holandija ima 19, Norveška 17, a Turska 15 bodova, tako da je ovde i dalje sve otvoreno.