Kval. za SP - Evrogol Seržinja Dest, Kanađani korak bliže Kataru, Meksiko siguran

četvrtak 14.10.2021.
09:43

Noćas je odigrano četiri utakmice kvalifikacija u Severnoj i Centralnoj Americi.

EPA-EFE/Tytus Omijewski

Velike pobede ostvarili su SAD, Meksiko i Kanada i napravili korak bliže plasmanu na Mundijal.

Amerikanci su ugostili Kosta Riku i slavili rezultatom 2:1. Kostarikanci su poveli već u prvom minutu  preko Fulera, ali je Seržinjo Dest postigao evrogol i savladao Kejlora Navasa za 1:1.

Ameri su do pobede došli autogolom Moreire u 66. minutu i tako zadržali korak za liderom Meksikom.

Meksikanci su bez problema savladali Salvador u gostima rezultatom 2:0 golovima Morena i Raula Himeneza i ostali prvi na tabeli.

Kanađani su napravili još jedan korak bliže plasmanu na Mundijal, pošto su razbili Panamu rezultatom 4:1. Blistao je Bajernov Alfonso Dejvis koji je postigao pogodak u 66. minutu za 2:1 i potom asistirao za konačnih 4:1.

Treba istaći da Milan Borjan nije bio na ovom okupljanju zbog koronavirusa, ali da je njegova Kanada na dobrom putu ka Kataru.

Meksiko je prvi na tabeli sa 14 bodova, SAD imaju 11, Kanada 10, Panama osam, a treba istaći da prva tri tima idu direktno na Mundijal.