Kval. za SP, grupe E i G: "Lale" opet slave Klasena, komičan autogol Velšana

Odigrano je pet utakmicama u grupama E i G kvalifikacija za SP 2022.

Grupa E:

Češka - Vels 2:2
Estonija - Belorusija 2:0

Fudbaleri Češke i Velsa remizirali su rezultatom 2:2, dok su Estonci pobedili Beloruse - 1:0.

Velšani su poveli u 36. minutu preko Remzija, ali je već u 38. izjednačio Pesek. Vord je na startu drugog poluvremena postigao autogol za vođstvo Čeha i to jedan od komičnijih koji možete pogledati OVDE, ali je Danijel Džejms u 69. postavio konačnih 2:2.

U drugom meču ove grupe, Estonci su kao domaćini pobedili Belorusiju rezultatom 2:0. Jedini pogodak postigao je Sorga u 58. minutu.

Na tabeli vode Belgijanci sa 16 bodova, Česi i Velšani imaju po osam, Estonci četiri, a Belorusi tri.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Grupa G:

Letonija - Holandija
Gibraltar - Crna Gora
Turska - Norveška

Holanađni su predvođeni Lujom van Galom nastavili niz dobrih rezultata pošto su kao gosti pobedili Letoniju rezultatom 1:0.

Niz je nastavio i sjajni Klasen, koji je iskoristio asistenciju Memfisa Depaja za nova tri boda za "lale".

Crnogorci su bez problema pobedili Gibraltar u gostima rezultatom 3:0, Marušić je načeo mrežu domaćih, a Bećiraj je potom postigao još dva gola.

U derbiju grupe Turska i Norveška su remizirale rezultatom 1:1.

Turci su poveli već u šestom minutu preko Akturkoglua, a u 41. je izjednačio je Torsvedt.