Kvalifikacije za LŠ - Ferencvaroš za šest minuta do tri gola, Budućnost nemoćna protiv Helsinkija

Autor: Sportske Net
utorak 06.07.2021.
20:00

Odigrana su tri meča prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ferencvarosi TC/Twitter

U prvom meču Ferencavaroš slavio je protiv Prištine u Budimpešti rezultatom 3:0. Mađarski tim poveo je golom Nguena tek u 71. minutu, da bi vodstvo duplirao Mae samo tri minuta kasnije. Nije mnogo prošlo, gotovo identično vremena trebalo je Blaiču da zada konačan udarac gostima.

Flora iz Talina bila je bolja od Hibernijansa kod kuće. Prvi gol na meču postigao je Rauno Sapinen u 75. minutu, koji se još jednom upisao u listu strelaca i potvrdio slavlje.

Podgorička Budućnost ubedljivo je poražena Finskoj od FK Helsinkija rezultatom 3:1. Domaći su poveli već u petom minutu preko Riskija, da bi svega dva minuta kasnije potvrdili vodstvo, a strelac je bio Valenčič. Posle samo 13 minuta igre Helsinki je vodio 3:0 zahvaljujući Sekseli. Na 3:1 uspeo je sa smanji Mioš Ričković sa bele tačke.

Revan mečevi na programu su za nedelju dana, 13. jula.