L1 - Spektakl u Monte Karlu, dva velika preokreta, loptica stala na plavo u poslednjem trenutku!

nedelja 13.11.2022.
22:44

Meč obeležila i teška povreda Harita.

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Fudbaleri Olimpika iz Marseja su posle mnogo drame i dva velikih preokreta savladali Monako u Monte Karlu sa 3:2 u derbi meču 15. kola francuske Lige 1.

Na spektakularan meč u Monte Karlu senku je bacila teška povreda Marsejevog ofanzivca, Marokanca Amina Harita u 58. minutu koji će gotovo izvesno propustiti Mundijal u Kataru. Ali da nije bilo njegove povrede na teren ne bi ušao Dimitri Paje i doneo nam utakmicu za pamćenje.

Gosti su poveli u 35. minutu predivnim pogotkom Aleksisa Sančeza iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara.

Monako je došao do izjednačenja u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Ben Jeder je "panenkom" matirao Lopeza, a jedanaesterac skrivio štoper Marseja Balerdi.

Potpuni prekoret dogodio se u 73. minutu. Ruski vezista Andrej Golovin sjajno je proigrao Kevina Folanda, a nemački napadač zatresao mrežu Lopeza.

Marsej je ipak stigao do izjednačenja u završnici meča, a pogodak u  84. minutu postigao je Žordan Veretu.

Gosti su stigli do spektakularnog preokreta u poslednjem 98. minutu. Paje je majstorski izveo slobodan udarac, a Sead Kolašinac glavom doneo ogromnu radost gostima.