subota 26.08.2023.
21:45

Prštalo je večeras.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Kadiza i Almerije odigrali su nerešeno 1:1, dok je Granada kao domaćin pobedila Majorku - 3:2 u utakmicama trećeg kola La Lige.

U Kadizu, gosti su od 50. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Edgar Gonsales.

Devet minuta kasnije gol za vođstvo Kadiza postigao je Luis Ernandes, da bi bod Almeriji doneo Kaiki Fernandes u petom minutu nadoknade.

U završnici meča i Kadiz je ostao sa desetoricom na terenu, a crveni karton je dobio Fede San Emeterio.

Kadiz ima četiri boda u Primeri, a Almerija je osvojila svoj prvi bod u novoj sezoni.

U narednom kolu Kadiz dočekuje Viljareal, dok Almerija na svom terenu igra protiv Selte.

Fudbaleri Granade pobedili su na svom terenu Majorku sa 3:2.

Poveo je domaći tim preko Migela Rubija u 12. minutu, a gosti su šest minuta kasnije imali priliku da izjednače, ali je sa penala neprecizan bio Vedat Murići.

Izjedančenje gostima donosi Abdon Prats u 38. minutu, da bi Granada u drugom poluvremenu povela sa 3:1 golovima Brajana Saragose u 46. i Mirta Uzunija u 70. minutu sa penala.

Samjuel Košta je u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Srpski golman Predrag Rajković branio je ceo meč za Majorku, dok je Njegoš Petrović od 72. minuta igrao za Granadu.

Granada je došla do prvih bodova u Primeri (tri), a Majorka ostaje na jednom bodu.

Naredni meč Granada igra na gostovanju protiv Real Sosijedada, dok Majorka dočekuje Atletik Bilbao.