La Liga - VAR u službi Real Madrida

nedelja 24.02.2019.
22:39

Povratak na pobednički kolosek nakon šokantnog poraza od Đirone. VAR i ovoga puta u službi Real Madrida.

Epa/Miguel Angel Polo

Fudbaleri Real Madrida vratili su se na pobednički kolosek nakon šokantnog poraza koji su u prethodnom kolu doživeli u duelu sa Đironom.

Aktuelni šampion Evrope slavio je na gostovanju Levanteu 2:1 (1:0) u okviru pretposlednjeg meča 25. kola španske La Lige.

Nije mnogo toga zanimljivog ponudla fudbalska predstava u Valensiji, a VAR je i ovoga puta bio u službi Real Madrida.

Gosti su do prednosti stigli dva minuta pre odlaska na odmor, a nakon opravdano dosuđenog penala, ali tek nakon konsultovanja VAR tehnologije.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Karim Benzema, koji je tako neposredno pre odlaska na odmor doveo Real u vođstvo.

Minut nakon vodećeg gola Real Madrida najbolja prilika za Levante u prvom poluvremenu. Marti Rođer je izašao sam pred Tiba Kurtou, ali je pogodio stativu iz situacije u kojoj je bilo teže promašiti.

Nakon petnaest minuta igre u nastavu Rođer se iskupio za promašaj. Fudbaler Levantea pobegao je čuvaru i sproveo loptu u malu mrežu posle centaršuta sa leve strane za 1:1.

Dvadeset minuta pre kraja Vinisius se našao u odličnoj šansi, ali je golman Levantea sjajno reagovao i sačuvao mrežu.

Osam minuta kasnije novi penal za Real Madrid. Dukure je neoprezno reagovao u kaznenom prostoru, napravio je blagi kontakt i zakačio Kasemira u pokušaju da izbaci loptu, a sudija je procenio da se radilo o prekršaju za najstrožu kaznu. Potvrdu je dobio iz VAR sobe bez gledanja snimka.

Pošto je nekoliko minuta pre dosuđenog penala Bejl zamenio Benzemu, Velšanin je preuzeo odgovornost i bio precizan za novo vođstvo Real Madrida.

U samoj završnici "pocrveneo" je Naćo, pa je Real poslednjih sedam, osam minuta imao desetoricu na terenu.

Madriđani nakon večerašnjeg trijumfa imaju dva boda manje od gradskog rivala, a devet u odnosu na vodeću Barselonu sa kojom će se u sredu sastati u okviru revanš susreta polufinala Kupa Kralja.

10:52

A sta ako i ovo nije dovoljno da sve bude kao sto je i sve ostalo. Stvarno treba videti da li je to sto je trebalo da bude ili nije, jer bez svega ipak nista me ostaje!

Bendz@min
06:01

Ruka ok...Ali ovaj drugi penal...komedija..dirnuo ga nije

Badr Hari
04:00

Kakvo sramotno simuliranje, a Villanovi naravno ne pada na pamet da pogleda VAR, jer je video da ga ovaj nije ni pipnuo.

GoHard
03:36

Oba penala cista, Naco da dobije jedno 10 meca suspenzije cisto da ga ne gledam😂

Jiren
02:23

Onaj Vaskez igra celu utakmicu dok Bale i Asensio sede na klupi.

ViniciusJR
01:19

Nezasluzena pobjeda, kao prvo. Drugo, penali mislim da jesu bili, posebno prvi, s tim sto je kod drugog Kazemiro pao bas teatralno. I trece, mogao je da se svira penal i za Levante. Imali su i stative...najnezasluznija pobjeda ove sezone.

00:17

Mora da se menja ovo na leto,evidentno je,Ikardi i Nikolas Pepe za nastavak dominacije,ali kao primaran cilj iduce sezone nek nam bude Laliga.

14:41

Ne podnosim organski to kuče folirantsko :)

08:58
noxovac993
Sunday, 24.02.2019
23:57

La Liga - VAR u sluzbi Barselone i Real Madrida.

gsdfgsadg
00:16

Da to je pravi naslov,ali ovaj sajt navija za Varselonu :D

Mirjevac
00:58

Ako je tako da ovaj sajt navija za barcu, ja jos nisam procitao ni jedan komentar od ljudi koji pisu i reziraju ovaj sajt!

Mirjevac
00:57

Ako Var navija za barcu i reala, zasto juce nije bilo penala za barcu, vec samo za real kao i obicno skoro u svakoj utakmici penal za reala, kao sto je to bilo veceras!

Armani
23:53

VAREAL VAR-Vole Antiposteno REALizovati..Real bez penala kao Barsa bez Messija.

Mirjevac
01:00

Ali samo da se zna da je Barca mnige pobedjivala bez Mesija, i reala nekoliko puta i kuci i u madridu! Dok real bez sudija bi ispao iz prve lige!

Rasel Krou
23:50

Kilavo i neubjedljivo.

Hala RM
23:46

Stvarno ne mogu da shvatim zašto smo morali ovako da pokrademo i Levante? Pa zar nije mnogo časnije i poštenije izgubiti od Levantea na gostovanju nego ih ovako pokrasti? Ja zaista ne verujem šta gledam i za koga to ja navijam. :(

Impozantno
00:18

Pa idi navijaj onda za Barselonu i gledaj kako ispadaju u osmini finala lige sampiona.

Bergkamp10
11:59

Steffmajster barselona nema ni jednu cistu titulu prvaka evrope, najvece kradje su bile u korist barse, politicar prica o postenju barselona klima glavom.

MadridistaTill_iDie
02:26

Badr Hari gdje si ljubavi moja

Mirjevac
01:02

Bolje posteno izgubiti i casno ispasti, ako se nemoze osvojiti a ne kupovati trofeje ko real sto ih kupuje! Cuo sam da su u real izlozili ova tri zadnja kupljen trofeja iz SL, i da ispod pise da su oni kupljeni a ne osvojeni!

Hala RM
01:01

Znači neka pokradu sve utakmice samo da osvoje, samo da osvoje, daj da osvoje... Zar misliš da bi Real sa tolikim brojem trofeja trebao da bude ovoliko gladan trofeja i da ih ovako krade?

00:53

On i navija za Barsu. Ovo mu jedan on nekoliko profila samo sto se sad predstavlja kao navijac Reala i kao grdi "svoj" klub.

Steffmajster
00:33

pa bolje ispasti posteno, nego proci i "osvojiti" na nacin kako real "osvaja"

tri tacke
00:27

Jedva čekam revanš sa Lionom, baš da vidim dal će ispasti! Toliko se forsira ovde ispadanje Barse od Liona, da jedva čekam revanš... Moja prognoza 4-0 za Barsu.

04
23:44

Levante u rangu PSG-a, Atletika, Juvea i Bayerna, bar što se tiče pljački Reala. :D

Tata Messi
23:44

Go Hard juce spominjao sudije kako su pomogle Barseloni,a sad nece nista reci :D

01:15

ja ti navijam za ajaks ako te baš zanima to si mogo zakljucit i po nekim komentarima

01:07

Njega ništa nije sramota, a i nije fun Reala već izlizane prevare i drago mu je ne samo zbog mene već i zbog svih ostalih koji su gadljivi na prevare i pljačke.

Kondogbia
23:42

Brutalne pljačke Reala se nastavljaju i do kraja sezone nećemo više gledati nijednu utakmicu bez pljačke ni u ligi, a kamoli u LŠ.

Impozantno
00:19

Pa da sad ce jos malo el klasiko pa da vas pokrademo.

Kondogbia
03:08

Jedino krađama Real može u finale KK i do bodova u ligaškom El Klasiku. Bez krađe videli smo ne može ni bod da uzme Levanteu, a sa krađama može da uzme i LŠ i prvenstvo Sveta, šta god poželi. :D

23:42

ja mislim da je pocelo cak i fanove reala da bude sramota... sem normalno goharda i onog kako bese elclasicolegendas...

Impozantno
00:20

A ti se nisi bunio za dva penala protiv Valjadolida? Sve je cisto Real ponovo sampion evrope.

00:35

to su bili cisti penali, za razliku od ovo veceras -> kradja

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
23:41

Vinisijus opet pokazuje sebicnost...rekao bih da su oba penala cista pogotovo prvi...drugi je malo diskutabilan...glavni utisak sa meca mi je bejlova proslava gola,covek slavi sam niko od saigraca mu ne prilazi

Impozantno
00:22

Mora malo da mu se stavi do znanja da ne moze da se ponasa kako hoce u najvecem klubu na svetu,kao sto je Modric.

Badr Hari
23:40

Kakva komedija od pljačke Levantea. Čist penal Karvahala u 20 min. i naravno Villanuevi ne pada na pamet da ga svira za Levante. Tu mu nije trebao VAR. :D Još veća komedija je penal koji je svirao za Real nakon 5 minuta od igranja rukom defanzivca Levantea. Javili Villanuevi iz VAR sobe kako da pogura Real, a mogli su komotno ostaviti pregled VAR-a za kraj utakmice i sudijsku nadoknadu, ako zatreba. :D Ponovo mu ne pada na pamet da svira penal za Levante u 56 min. zbog igranja rukom Varana i opet mu ne treba VAR, jer i bez njega zna da je fudbalerima Reala dozvoljeno igranje rukama u svom šesnaestercu. :D Ali sve to je dovoljno samo za 1 bod, kako do 3? Lako, svira Villanueva još jedan penal za Madrid u 77 min. za simuliranje Kazemira i opet mu ne treba VAR. :D Na sve ovo smešno bi bilo i pomenuti kako se Vinicijus naubijao od simuliranja i nije dobio ni žuti karton.