Laciju bez starca nema udarca, Pedro srušio žilavi Empoli! Šta je sa Bolonjom?

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 06.10.2024.
17:00

U terminu od 15.00, danas su odigrane dve utakmice sedmog kola italijanske Serije A.

Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP

Fudbaleri Lacija savladali su na domaćem terenu sa ekipom Empolija rezultatom 2:1.

Puleni Roberta D'Averse jedno su od prijatnijih iznenađenja u italijanskom šampionata, a malo je nedostajalo da iz Rima odu neporaženi.

Tako bi i bilo da nije bilo 37-godišnjeg Pedra koji je posle Nice uspeo da pogodi i protiv Empolija i tako donese trijumf svoje ekipe posle lepog prodora po desnoj strani.

Početak utakmice pripao je gostima koji su i poveli u devetom minutu kada je posle centaršuta Pezelje Sebastijano Espozito pogodio glavom.

Činilo se da će Empoli otići na odmor sa golom prednosti, međutim golom Matije Zakanjija u poslednjim trenucima prvog poluvremena Lacijali su uspeli da izjednače.

Mogao je domaćin do prednosti i na početku drugog poluvremena, ali je Kasteljanosov udarac sa penala odbranio Vaskes Lah.

Argentinac se na kraju iskupio asistencijom za Pedra koji je golom u 84. minutu done trijumf "Orlovima".

U meču Bolonje i Parme nije bilo pogodaka.

Jasno je da se ekipa Vinćenca Italijana muči od početka sezone, a to se pokazali i danas na Renatu Dal'Ari gde domaćin nije uspeo da slomi otpor novajlije ni nakon isključenja Kulibalija u 53. minutu otkada je Parma igrala sa igračem manje.