ponedeljak 14.03.2022.
22:38

Minimalac i važna tri boda za Rimljane.

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom stadionu ekipu Venecije rezultatom 1:0 u poslednjem meču 29. kola Serije A.

Jedini pogodak na meču postigao je Ćiro Imobile iz penala u 58. minutu.

Lacio je bio bolji tim, a već u 15. minutu Sergej Milinković-Savić je umalo postigao pogodak, šutirao je za malo pored gola.

Ćiro Imobile je na scenu stupio u drugom poluvremenu, u 49. minutu VAR mu je poništio pogodak zbog ofsajda, ali je u 56. takođe iz VAR sobe stigla potvrda da je penal za domaće. Imobile je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Lacio je do kraja sačuvao prednost i osvojio važne bodove u borbi za Evropu.

Lacio je sada peti na tabeli sa 49 bodova, Atalanta 48, ali i meč manje, Roma takođe ima 48, a Fiorentina 46, pa će ovi timovi do kraja voditi veliku borbu za Ligu Evrope.

Venecija je ostala prva ispod crte sa 22 boda, tri manje od Kaljarija i predstoji joj velika borba za opstanak.